Wymień koła na zimowe – nie ryzykuj

Nie istnieją opony, które zapewniałyby optymalną przyczepność zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych. Dlatego zalecamy posiadanie dwóch kompletów kół – co jest tak naturalne jak różne pary butów na lato i na zimę.

Nasze systemy bezpieczeństwa, m.in. City Safety oraz inne rozwiązania z rodziny IntelliSafe są ściśle uzależnione od poprawnego działania układu kierowniczego, hamulców oraz odpowiedniego współczynnika tarcia między oponami a nawierzchnią. Obszar styku opony z nawierzchnią nie jest większy niż dłoń, a im lepsza jest przyczepność w tych czterech punktach, tym sprawniej samochód hamuje, skręca i przyspiesza.

Koła zimowe Volvo zaprojektowano właśnie pod kątem zapewnienia maksymalnej przyczepności – zostały tak opracowane, by działały harmonijnie z systemami wsparcia kierowcy i gwarantowały jak najlepsze zachowanie samochodu, bezpieczeństwo i komfort jazdy zimą.

Opony przeznaczone do zimowej eksploatacji są wykonane z miękkiej i elastycznej mieszanki gumowej, która zapewnia dobrą przyczepność. Przy temperaturze 7°C opony letnie i całoroczne zaczynają tracić swoje właściwości. Zmniejsza się powierzchnia kontaktu z nawierzchnią i tym samym pogarsza przyczepność. Nawet gdy na drodze nie leży śnieg, opony zimowe zapewniają wyraźnie lepszą przyczepność przy temperaturach poniżej 7°C.

Volvo Cars już od lat 70. co roku przeprowadza w Laponii kompleksowe testy opon zimowych w okolicy Jokkmokk, na kole podbiegunowym. To doskonałe miejsce do testowania ogumienia w naprawdę ciężkich warunkach pogodowych. Próby odbywają się na starannie przygotowanych torach, a procedury są powtarzane w kółko, dzięki czemu mamy pewność, że różne modele opon są badane dokładnie w tych samych warunkach. Po zakończeniu testów w Laponii opony sprawdzane są także na nawierzchni, której nie przykrywa śnieg – na torze Hällered, fabrycznym torze Volvo na południowym zachodzie Szwecji. Tam testy odbywają się na asfalcie, ze szczególnym naciskiem na badanie stabilności przy różnych prędkościach i obciążeniu. Pozostałe testy dotyczą reakcji na ruchy kierownicą, komfortu, przyczepności na mokrej nawierzchni i stabilności kierunkowej.

Na podstawie tych testów wybierane są najlepsze opony i zestawiane z oryginalnymi obręczami Volvo. Podczas testu na torze o długości 12 kilometrów kierowcy oceniają różne właściwości opon – wrażliwość na zmianę kierunku jazdy, zachowanie na śniegu i lodzie, na zakrętach i śliskich nawierzchniach. Oceniany jest komfort jazdy oraz poziom hałasu toczenia. Oddzielny test przeprowadza się na specjalnie przygotowanym torze na zamarzniętym jeziorze. Składa się z kilku etapów – jazdy po łuku, hamowania i gwałtownych manewrów. Tor jest wąski, długi mniej więcej na kilometr i złożony z kilku ostrych wiraży. Koła zmieniane są wielokrotnie, dzięki czemu kierowcy mogą rzetelnie sprawdzić możliwości i charakterystykę każdego modelu opon.

Różnica jest widoczna

By zilustrować różnicę między oponami zimowymi, letnimi i całorocznymi, przeprowadzono eksperyment w mroźnym Jokkmokk na północy Szwecji.

Różnica jest widoczna

Sprawdzono jak długa okaże się droga hamowania trzech rozpędzonych do 80 km/h identycznych modeli Volvo wyposażonych w opony letnie, zimowe i całoroczne.

Koła zimowe w specjalnej ofercie.

Postaw na bezpieczeństwo.

Oferta specjalna ograniczona ilościowo i czasowo do 30.11.2021 r.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń +48 61 278 97 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Firma Karlik otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin