Ile kosztuje serwis klimatyzacji?

Co warto wiedzieć

Zadbaj o komfort podróżowania. Umów się na serwis klimatyzacji w Twoim Volvo i oddychaj zawsze czystym powietrzem

Według statystyk Polscy kierowcy za kółkiem spędzają średnio od 15 minut do godziny dziennie. Czy to długo, czy krótko? – Jak zawsze to pojęcie względne. Ale już jakość powietrza, którym oddycha się w samochodzie – zdecydowanie nie! Autoryzowany Serwis Volvo zaleca, aby minimum jeden raz w oku umówić się na serwis klimatyzacji Volvo, a co najmniej dwa razy w roku na  odgrzybianie klimatyzacji Volvo. Dlaczego? Pomijając oczywisty fakt, że regularny serwis klimatyzacji Volvo zapewnia jej  sprawne działanie, a także komfort jazdy, co szczególnie docenia się w upalne dni. To jednak przede wszystkim to usługa, która powinna zostać wykona dla zdrowia. Dzięki dezynfekcji klimatyzacji oraz wymianie filtra kabinowego, wpadające do samochodu powietrze jest wolne od pyłków, kurzu, czy drobnoustrojów oraz unika się ryzyka zagrzybienia układu i nieprzyjemnego zapachu.

Serwis klimatyzacji Volvo Poznań w ASO może trwać od 40 min do 1,5 godziny, jeśli wykonywany jest cały przegląd układu.

Jak wygląda serwis klimatyzacji Volvo Poznań i dlaczego w ASO?

ASO Volvo dysponuje specjalistycznym oprzyrządowaniem niezbędnym do sprawdzenia i czyszczenia systemu klimatyzacji oraz systemem komputerowym, dzięki któremu jest w stanie zaktualizować oprogramowanie w Volvo. Aktualizacja może zoptymalizować sterowanie klimatyzacją, aby zapewnić idealną regulację temperatury i nawiewu niezależnie od warunków pogodowych na zewnątrz.

– Podczas serwisu klimatyzacji Volvo opróżniamy układ czynnika, wykonujemy osuszanie, usuwamy stary olej z kompresora klimatyzacji, sprawdzamy szczelność, odzyskujemy gaz i uzupełniamy brakujący czynnik. Dla przykładu, jeśli układ klimatyzacji w samochodzie ma pojemność 0,8 kg gazu, a odzyskaliśmy 0,73 kg to uzupełniamy tylko brak – opowiada Miłosz Janasek, specjalista ds. kontroli ANDON w Volvo Firma Karlik.

Serwis klimatyzacji Volvo kosztuje od 313 zł do 409 zł w zależności od rodzaju używanego czynnika w konkretnym modelu samochodu oraz doliczana jest opłata za uzupełniany czynnik w zależności od zużytej ilości.

Serwis klimatyzacji Volvo Poznań  – Jakie prace wykonuje ASO?

Jedną z ważnych usług wykonywanych podczas serwisu układu klimatyzacji jest wymiana filtra kabinowego.  – Im częściej decydujemy się na tę usługę, tym lepiej. Rekomendujemy wymianę filtra kabinowego dwa razy w roku, aby zapobiegać zagrzybieniu, a podróżujący samochodem mogli oddychać czystym powietrzem – mówi Miłosz Janasek.

Koszt wymiany filtra kabinowego: od 230 zł do 428 zł w zależności od modelu i rocznika auta

Odgrzybianie klimatyzacji Volvo to kolejna ważna usługa, o której nie można zapomnieć, także w starszych modelach, jak chociażby Volvo V50. Odgrzybianie klimatyzacji Volvo przebiega dwuetapowo. Technicy w ASO myją parownik specjalnym preparatem. Po odparowaniu i wymianie filtra pyłkowego następuje ozonowanie całego samochodu.

Koszt odgrzybiania klimatyzacji Volvo: od 138 zł

Sprawdzenie elektroniki pokładowej standardowo jest wykonywane podczas serwisu klimatyzacji Volvo Poznań. Technicy podłączają samochód pod komputer i sprawdzają ewentualne błędy oraz aktualizują oprogramowanie. Następuje także kalibracja układu.

AQS

Warto dodać, że Volvo wyposaża swoje samochody w system pomiaru jakości powietrza – Interior Air Quality System (IAQS). To w pełni automatyczny układ utrzymania jakości powietrza, który oddziela gazy i cząsteczki, redukując poziom zapachów i zanieczyszczenia powietrza w kabinie. IAQS jest elementem Clean Zone Interior Package (CZIP) i służy do oczyszczania powietrza w kabinie z takich zanieczyszczeń, jak pyły, węglowodory, tlenki azotu i ozon. Odpowiedni czujnik mierzący poziom zanieczyszczeń znajduje się w kabinie i jeżeli tylko zidentyfikuje nieprawidłowości, to automatycznie odetnie zewnętrzny obieg powietrza i rozpocznie czyszczenie poprzez recyrkulację.

Wyjątkowy system poprawy jakości powietrza

Volvo wprowadziło nowe rozwiązanie technologiczne, które poprawia jakość powietrza w kabinie samochodu, redukując poziom lub eliminując cząstki stałe PM 2,5. Drobne cząstki stałe (PM 2,5) stanowią jedno z głównych zanieczyszczeń powietrza wpływających negatywnie na zdrowie. Te niezwykle małe cząstki mogą na przykład poważnie pogorszyć funkcjonowanie układu oddechowego człowieka. Rozwiązanie wprowadzone przez Volvo po raz pierwszy na świecie, obejmuje zaawansowany filtr powietrza, który w cząstkach stałych zawartych w doprowadzanym powietrzu wytwarza ładunek elektrostatyczny, dzięki czemu zostają one zatrzymane przez filtr i nie przedostają się do kabiny. Poziom cząstek PM 2,5 w kabinie jest przez cały czas monitorowany przez optyczny czujnik i pokazywany na wyświetlaczu centralnym. Kierowca zyskuje pewność, że powietrze, którym oddycha w samochodzie, jest maksymalnie czyste i zdrowe.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń +48 61 872 90 61
Skontaktuj się z nami
Rozpocznij rozmowę

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

pozostało znaków

Więcej › w tym danych kontaktowych, danych historii zakupów produktów i usług Volvo oraz danych dotyczących korzystania z serwisów volvocars.com przez Volvo Car Poland sp. z o.o. w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo. Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Firma Karlik otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin
|
Firma Karlik

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

Te pliki cookie są niezbędne do działania naszej witryny internetowej i nie można ich wyłączyć w naszych systemach. Zazwyczaj są one ustawiane tylko w odpowiedzi na działania podejmowane przez użytkownika w celu zgłoszenia żądania wykonania określonej usługi, takie jak ustawienie preferencji w zakresie prywatności, zalogowanie się lub wypełnienie formularza. Użytkownik może określić w ustawieniach swojej przeglądarki, czy chce blokować tego typu pliki cookie lub być o nich ostrzegany, ale niektóre części witryny nie będą wówczas działać.

POMIAR WYDAJNOŚCI

Te pliki cookie pozwalają nam na zliczanie wizyt i źródeł ruchu w naszej witrynie, dzięki czemu możemy mierzyć i usprawniać jej działanie. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, które strony są najbardziej, a które najmniej popularne, a także zrozumieć, jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Wszystkie dane gromadzone przez te pliki cookie są agregowane, w związku z czym pozostają anonimowe. Jeśli użytkownik nie wyrazi zgody na stosowanie tych plików cookie, nie będziemy wiedzieć, kiedy odwiedził naszą witrynę ani nie będziemy w stanie monitorować jej działania.

PERSONALIZACJA REKLAM

Pliki ‘cookies’ (tzw. ciasteczka) są wykorzystywane w reklamach Volvo na stronach internetowych stron trzecich, w tym w mediach społecznościowych, i służą nam do mierzenia efektywności kampanii reklamowych. Pozwalają nam dopasowywać treści reklamowe do indywidualnego odbiorcy i ułatwiają kontakt z nami, także poprzez inne kanały komunikacji (e-mail, aplikacja Volvo Cars, media społecznościowe itd.). W przypadku odrzucenia zgody na ich działanie, reklamy (także nasze) będą wciąż pojawiały się podczas przeglądania stron internetowych, a informacje marketingowe będą nadal przesyłane zgodnie z wyrażoną zgodą, jednak treści reklamowe nie będą dobrane indywidualnie i przez to mniej dopasowane do odbiorcy.