Ile kosztuje serwis klimatyzacji?

Co warto wiedzieć

Zadbaj o komfort podróżowania. Umów się na serwis klimatyzacji w Twoim Volvo i oddychaj zawsze czystym powietrzem

Według statystyk Polscy kierowcy za kółkiem spędzają średnio od 15 minut do godziny dziennie. Czy to długo, czy krótko? – Jak zawsze to pojęcie względne. Ale już jakość powietrza, którym oddycha się w samochodzie – zdecydowanie nie! Autoryzowany Serwis Volvo zaleca, aby minimum jeden raz w roku umówić się na serwis klimatyzacji Volvo, a co najmniej dwa razy w roku na odgrzybianie klimatyzacji Volvo. Dlaczego? Pomijając oczywisty fakt, że regularny serwis klimatyzacji Volvo zapewnia jej  sprawne działanie, a także komfort jazdy, co szczególnie docenia się w upalne dni. To jednak przede wszystkim to usługa, która powinna zostać wykonana dla zdrowia. Dzięki dezynfekcji klimatyzacji oraz wymianie filtra kabinowego, wpadające do samochodu powietrze jest wolne od pyłków, kurzu, czy drobnoustrojów oraz unika się ryzyka zagrzybienia układu i nieprzyjemnego zapachu.

Serwis klimatyzacji Volvo Poznań w ASO może trwać od 40 min do 1,5 godziny, jeśli wykonywany jest cały przegląd układu.

Oddychaj świeżością

Umawiając się na coroczny przegląd pamiętaj o klimatyzacji. Przygotowaliśmy wyjątkową ofertę: Test wydajności klimatyzacji w cenie 179 zł brutto. Usługa obejmuje weryfikację komputerową układu, sprawdzenie temperatury chłodzenia, poziomu zużycia mechanicznych elementów np. kompresora oraz lokalizacja ewentualnych wycieków.

  • Oferta dostępna od 1 kwietnia, wyłącznie przy przeglądzie.
  • kod oferty: WIOSNA 87007
  • Decydując się również na dezynfekcję i odgrzybianie klimatyzacji w pakiecie, zapłacisz 394 zł brutto.

Jak wygląda serwis klimatyzacji Volvo Poznań i dlaczego w ASO?

ASO Volvo dysponuje specjalistycznym oprzyrządowaniem niezbędnym do sprawdzenia i czyszczenia systemu klimatyzacji oraz systemem komputerowym, dzięki któremu jest w stanie zaktualizować oprogramowanie w Volvo. Aktualizacja może zoptymalizować sterowanie klimatyzacją, aby zapewnić idealną regulację temperatury i nawiewu niezależnie od warunków pogodowych na zewnątrz.

– Podczas serwisu klimatyzacji Volvo opróżniamy układ czynnika, wykonujemy osuszanie, usuwamy stary olej z kompresora klimatyzacji, sprawdzamy szczelność, odzyskujemy gaz i uzupełniamy brakujący czynnik. Dla przykładu, jeśli układ klimatyzacji w samochodzie ma pojemność 0,8 kg gazu, a odzyskaliśmy 0,73 kg to uzupełniamy tylko brak – opowiada Miłosz Janasek, specjalista ds. kontroli ANDON w Volvo Firma Karlik.

Serwis klimatyzacji Volvo kosztuje od 320 zł do 420 zł w zależności od rodzaju używanego czynnika w konkretnym modelu samochodu oraz doliczana jest opłata za uzupełniany czynnik w zależności od zużytej ilości.

Serwis klimatyzacji Volvo Poznań  – Jakie prace wykonuje ASO?

Jedną z ważnych usług wykonywanych podczas serwisu układu klimatyzacji jest wymiana filtra kabinowego.  – Im częściej decydujemy się na tę usługę, tym lepiej. Rekomendujemy wymianę filtra kabinowego dwa razy w roku, aby zapobiegać zagrzybieniu, a podróżujący samochodem mogli oddychać czystym powietrzem – mówi Miłosz Janasek.

Koszt wymiany filtra kabinowego: od 230 zł do 428 zł w zależności od modelu i rocznika auta

Odgrzybianie klimatyzacji Volvo to kolejna ważna usługa, o której nie można zapomnieć, także w starszych modelach, jak chociażby Volvo V50. Odgrzybianie klimatyzacji Volvo przebiega dwuetapowo. Technicy w ASO myją parownik specjalnym preparatem. Po odparowaniu i wymianie filtra pyłkowego następuje ozonowanie całego samochodu.

Koszt odgrzybiania klimatyzacji Volvo: od 138 zł

Sprawdzenie elektroniki pokładowej standardowo jest wykonywane podczas serwisu klimatyzacji Volvo Poznań. Technicy podłączają samochód pod komputer i sprawdzają ewentualne błędy oraz aktualizują oprogramowanie. Następuje także kalibracja układu.

AQS

Warto dodać, że Volvo wyposaża swoje samochody w system pomiaru jakości powietrza – Interior Air Quality System (IAQS). To w pełni automatyczny układ utrzymania jakości powietrza, który oddziela gazy i cząsteczki, redukując poziom zapachów i zanieczyszczenia powietrza w kabinie. IAQS jest elementem Clean Zone Interior Package (CZIP) i służy do oczyszczania powietrza w kabinie z takich zanieczyszczeń, jak pyły, węglowodory, tlenki azotu i ozon. Odpowiedni czujnik mierzący poziom zanieczyszczeń znajduje się w kabinie i jeżeli tylko zidentyfikuje nieprawidłowości, to automatycznie odetnie zewnętrzny obieg powietrza i rozpocznie czyszczenie poprzez recyrkulację.

Wyjątkowy system poprawy jakości powietrza

Volvo wprowadziło nowe rozwiązanie technologiczne, które poprawia jakość powietrza w kabinie samochodu, redukując poziom lub eliminując cząstki stałe PM 2,5. Drobne cząstki stałe (PM 2,5) stanowią jedno z głównych zanieczyszczeń powietrza wpływających negatywnie na zdrowie. Te niezwykle małe cząstki mogą na przykład poważnie pogorszyć funkcjonowanie układu oddechowego człowieka. Rozwiązanie wprowadzone przez Volvo po raz pierwszy na świecie, obejmuje zaawansowany filtr powietrza, który w cząstkach stałych zawartych w doprowadzanym powietrzu wytwarza ładunek elektrostatyczny, dzięki czemu zostają one zatrzymane przez filtr i nie przedostają się do kabiny. Poziom cząstek PM 2,5 w kabinie jest przez cały czas monitorowany przez optyczny czujnik i pokazywany na wyświetlaczu centralnym. Kierowca zyskuje pewność, że powietrze, którym oddycha w samochodzie, jest maksymalnie czyste i zdrowe.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń +48 61 872 90 61
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Firma Karlik otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Firma Karlik

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.